Bay No Probem

Çin, 2016, DCP, Siyah Beyaz, 144’

Senaryo yazarlığından yönetmenliğe geçen Mei Feng’in ilk filmi “Mr. No Problem” bu yıl Pekin Uluslararası Film Festivali’nde en iyi senaryo ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini alarak dikkatleri çekmişti. Lao She’nın 1943’te yayımlanan kısa öyküsünden uyarlanan siyah-beyaz film, Çin’in güneybatısında yer alan Chongqing kentinde Japon işgaline kayıtsız kalınan zengin bir çiftlikte yaşananları anlatıyor. Çiftliğe bazı davetsiz genç misafirlerin gelişiyle, her şey bir anda değişiyor.
* Yapımcı Guo Yonghao ve yapımcı Sun Ning’in katılımıyla.
Shuhua Çiftliği üretken olmasına rağmen kâr elde etmeyi başaramamaktadır. Hisse sahipleri müdür Ding’i kovarak yeni bir müdür işe almayı kararlaştırırlar ancak çiftliğin kiracılarından Qin buna karşı çıkarak çalışanları örgütler. Ding, sorun çıkarmamak geri dönüp çalışmaya başlar ancak çiftlik gelir kaybetmeye devam eder.


Mei Feng, Pekin’de Çin Edebiyatı ve Sinema eğitimleri aldıktan sonra 2003 yılında eğitim amacıyla Université Paris’e gitti. Tanınmış bir senarist olarak uzun süre yönetmen Lou Ye ile çalıştı. “Mr. No Problem” yönetmenliğini üstlendiği ilk filmdir.

Yönetmen:
Mei Feng

Senaryo:
Mei Feng

Görüntü Yönetmeni:
Zhu Jinjing

Kurgu:
Liao Chingsong

Müzik:


Oyuncular:
FAN Wei, YIN Tao

Yapımcı:
Yu Jianhong, Wu Manfang

Yapım Şirketi:
Mare Nostrum Productions, Youth Film Studio

Dünya Hakları:


Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.