Hayat İşte!

İspanya Amerika, 2017, DCP, Renkli, 113’

İlk filmi “Aquí y Allá” ile Cannes’da Eleştirmenler Haftası Büyük Ödülü’nü alan Antonio Méndez Esparza’nın, San Sebastian Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü kazanan ikinci filmi “Hayat İşte!”, olağanüstü oyunculukları, güçlü senaryosu ve abartısız anlatımıyla hayranlık uyandırıyor.

Günümüz Amerika'sında, yetişkinliğe adım atmak üzere olan Andrew, bir Afro-Amerikalı olarak hayattaki amacını bulmak için yanıp tutuşmaktadır. Annesi ebeveynlik yapmaktan çok kendi hayatını anlamlandırmaya çalışırken, Andrew dağ gibi büyüyen ailevi sorumlulukların baskısını taşımak zorunda kalır. Ortalarda olmayan babasıyla iletişim kurma çabası onu tehlikeli yol ayrımlarına sürükler.


Madrid doğumlu Antonio Méndez Esparza, hukuk fakültesinden mezun oldu. ABD’de sinema okuduktan sonra kariyerine sinemacı olarak devam etti. Bol ödüllü kısa filmi Una Y Otra Vez (2009) ile En İyi Kısa Film kategorisinde Oscar’a aday gösterildi. İlk uzun metrajlı filmi Aquí y Allá (2012) prömiyerini 2012’de Cannes’da yaptı ve Eleştirmenler Haftası Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Yönetmen, 2013’ten bu yana Florida Devlet Üniversitesi’nde sinema dersleri vermekte. “Hayat İşte!” yönetmenin ikinci uzun metrajlı filmi olmasının yanı sıra İngilizce çektiği ilk film.

Yönetmen:
Antonio Méndez Esparza

Senaryo:
Antonio Méndez Esparza

Görüntü Yönetmeni:
Barbu Balasiou

Kurgu:
Santiago Oviedo

Oyuncular:
Andrew Bleechington, Regina Williams, Robert Williams, Ry'nesia Chambers

Yapımcı:
Pedro Hernández Santos

Yapım Şirketi:
Aquí Y Allí Films

Dağıtımcı:
Film Constellation

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.