Kadın Düşmanları

ABD, 2017, DCP, Renkli, 85’

Geçtiğimiz ay Türsak Vakfı tarafından düzenlenen 2. Denizbank İlk Senaryo İlk Film yarışması kapsamında İstanbul Modern’de düzenlenen bir retrospektifte 7 filmi Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşan Türk kökenli Amerikalı bağımsız sinemacı Onur Tükel’in yeni filmi Kadın Düşmanları Amerika’daki beyaz erkek dünyasını hedef alan komik, hınzır bir taşlama.

Onur Tükel’in son filmi “Kadın Düşmanları”, Amerika’daki son başkanlık seçimlerinin sonuçları açıklandığı sırada bir otel odasında geçen toplumsal bir eleştiri filmi. 35 yıllık evliliği yeni sona ermiş Trump destekçisi yalnız işadamı Cameron’a, film boyunca zaman zaman eşlik eden çeşitli politik görüşlere sahip farklı karakterler, ülkenin içinde bulunduğu durumu gözler önüne seriyor.


1972 doğumlu Onur Tükel, Türkiye kökenli Amerkalı yönetmen ve yazardır. Kendi filmlerinde pek çok kez oyunculuk yapan Onur Tükel aynı zamanda George Manatos’ın “Red Right Return” ve Alex Karpovsky’nin “Red Flag” filmlerinde de rol almıştır. “Richard’s Wedding” için yazdığı senaryo, Sarasota Film Festivali’nde, prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapan “Applesauce” ise Little Rock Film Festivali’nde ödül almıştır. Tükel’in aynı zamanda çocuklar için yazdığı “Little Friends and Rainstack” isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

Yönetmen:
Onur Tükel

Senaryo:
Onur Tükel

Görüntü Yönetmeni:
Zoe White

Kurgu:
Onur Tukel, Martin James

Müzik:

Oyuncular:
Dylan Baker, Ivana Milicevic, Trieste Kelly Dunn, Matt Walton, Karl Jacob

Yapımcı:
Karl Jacob, Gigi Graff

Yapım Şirketi Company:

Dünya Hakları:

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.