Kayıp Gelecek

Çin, 2017, DCP, Renkli, 128’

Çin’de katı kurallara bağlı olan iç göç sorununa, ülkenin kuzeyinden güneyine gelmiş Yang ailesinin öyküsü üzerinden bakan, kuşaklararası ilişkilere çarpıcı biçimde el atan bir dram. Cannes 2017’nin Belirli Bir Bakış programında yankı yaratan “Kayıp Gelecek”, günümüzün hoşnutsuz Çin gençliğine yalnızlık, iletişimsizlik, sosyal medya ve refah arayışı temaları üzerinden bakıyor.
* Yönetmenin katılımıyla.
Yaoting, çalıştığı fabrika işçilerine ücret ödemeden kapatılınca, hem ailesine bakabilmek hem de kredi taksitlerini ödeyebilmek ümidiyle çoğunlukla geceleri gerçekleştirilen yüksek-riskli tıbbi testlere katılmaya başlar.
“Kayıp Gelecek” derinlemesine değişim sürecinden geçen genç bir kadının ve ailesini desteklemek adına neleri yapabileceğinin dokunaklı hikâyesi.


Li Ruijun, Çin bağımsız sinemasının yükselen yıldızlarından. İlk uzun metraj filmi “Summer Solstice”, 2007 yılında Sao Paulo’da yarıştı. “The Old Donkey”, “Fly with the Crane” ve “River Road” ise aralarında Berlinale ve Venedik Film Festivali’nin de bulunduğu birçok festivale davet edildi.

Yönetmen:
Li Ruijun

Senaryo:
Li Ruijun

Görüntü Yönetmeni:
Wang Weihua

Kurgu:
Li Ruijun

Müzik:
Peyman Yazidanian

Oyuncular:
Yang Zishan, Yin Fang

Yapımcı:
Lin Jin, Zhang Min

Yapım Şirketi:
Beijing QiTai Ocean Culture& Media Co.,Ltd.,Edko (Beijing) Films Limited, Irresistible Alpha Limited,Edko Films Limited, PULIN Pruduction Limited, Hucheng No.7 Films Limited

Dünya Hakları:
Edko Films Limited

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.