Melekler Beyaz Giyer

Çin, 2017, DCP, Renkli, 107’

Küçük bir sahil kasabasında cinsel tacize uğrayan iki kız öğrenci ve işini kaybetmemek için sessiz kalmayı tercih eden tanık… 54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Altın Portakal kazanan “Melekler Beyaz Giyer”, derinlikli karakterler çizen ve eleştirmenlerden övgüler alan bir dram. “Kayıp Sokak” ile dikkat çekici bir çıkış gerçekleştiren Vivian Qu, ikinci filmiyle de seyirciyi sarsmayı başarıyor.
12 yaşındaki Wen bir suçun kurbanı, resepsiyonist Mia ise görgü tanığıdır. Kasabaya illegal yollarla gelen Mia, gördüklerini yetkililere bildirmekten korkmaktadır.
Vivian Qu’nun Neo-Noir draması, ataerkil yapılara maruz kalan kadın karakterlerin karmaşık bakış açılarına eğiliyor.


Senarist, yönetmen, yapımcı Vivian Qu, Çin bağımsız sinemasının önemli isimlerden birisi. İlk filmi “Trap Street” 2013 yılında 70. Venedik Film Festivali’nde gösterildiğinde büyük övgüler aldı ve dünya çapında 50’yi aşkın festivalde gösterildi. 2014 yılında yapımcılığını üstlendiği “Black Coal, Thin Ice” filmi, 64. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü aldı. Vivian Qu, Venedik Film Festivali’nde ve Asia Pacific Screen Awards’da uluslararası jüri görevlerini üstlendi.

Yönetmen:
Vivian Qu

Senaryo:
Vivian Qu

Görüntü Yönetmeni:
Benoît Dervaux

Kurgu:
Yang Hongyu

Müzik:
Wen Zi

Oyuncular:
Wen Qi, Zhou Meijun, Shi Ke, Geng Le, Liu Weiwei, Peng Jing, Wang Yuexin, Li Mengnan

Yapımcı:
Sean Chen

Yapım Şirketi:


Dünya Hakları:
Wild Bunch

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.