Mi̇cheli̇n Yıldızları: Mutfaktan Hi̇kayeler

Danimarka, 2017, DCP, Renkli, Belgesel, 82’

Gastronomi dünyasının altın çağında Michelin Guide’ın ne anlama geldiğini, bu dünyanın zirvesinde yer alanlar için o yıldızları almanın ve korumanın ne demek olduğunu efsanevi şeflerden dinliyoruz.
* Yönetmen ve yapımcının katılımıyla.
İnsanlığın yemeklerle takıntılı olduğu, her yemeğin fotoğrafının çekildiği, aşçılara tapıldığı ve sosyal medyada yemek ganimetleriyle havaların atıldığı şu zamanda, bu belgesel yüzeyin daha da derinine iniyor ve Michelin şeflerinin dünyasına ve günlük yaşamlarına derinlikli, dürüst ve geçerliliğini koruyan bir seyir sunuyor.


1971 yılında doğan Rasmus Dinesen, 1998 yılında European Film College’dan mezun olmuştur. Kariyerine B&W FILM için reklam filmlerinde yapımcılık yaparak başlamıştır. 2003 yılında “The Forbidden Team” isminde, Tibet’in ilk milli futbol takımıyla ilgili ilk uzun metraj belgeselini çekmiştir. İlk filminden sonra Dinesen, Danimarka’nın üç Michelin yıldızlı şefi Rasmus Kofoed ile ilgili belgeselini yapmıştır. Rasmus Dinesen’in filmleri birçok festivalde göstermiş ve ödüller almıştır.

Yönetmen:
Rasmus Dinesen

Senaryo:
Rasmus Dinesen

Görüntü Yönetmeni:
Rasmus Dinesen, Jesper Jarl Becker

Kurgu:
Martin Munck Schmidt, Thomas Papapetros

Müzik:
Rune Funch

Oyuncular:


Yapımcı:
Jesper Jarl Becker

Yapım Şirketi:
Globus Film

Dünya Hakları:
DR Sales

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.