Mutfağın Tanrıçaları

İngiltere Fransa, 2017, DCP, Renkli, Belgesel, 90’

Erkeklerin egemenliğindeki gastronomi dünyasında fark yaratmayı başaran kadınların hikayesi. Dominique Crenn ve Barbara Lync gibi Michelin yıldızlı efsane şeflerden günümüzün genç yıldızlarına, dünyanın dört bir yanındaki kadın şeflerin hikayeleri üzerinden kadınların gastronomi dünyasındaki varlığını ve gücünü keşfeden bir film.
2 Aralık, saat 13.00’te SALT Galata’daki gösterim Şef Aylin Yazıcıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek.
Erkeklerin egemen olduğu yemek evreninde, her alanda ezber bozan kadınları keşfedin. Aralarında birden çok Michelin yıldızlı şefler Dominique Crenn ve Barbara Lync’in de bulunduğu en iyi kadın şeflerin yanı sıra yıldızı parlayan yeni şefler ve dünyanın dört bir yanında inanılmaz yemekler yapan şefleri sizlerle buluşturuyor.


Marsilya doğumlu Vérane Frédiani, 2012 yılında “As Long As There Are Men!” isimli kısa, feminist komedi filmini yönetti. Franck Ribière’nin yönettiği, San Sebastian Film Festivali ve Tribeca Film Festivali’nde gösterilen gıda-belgeseli “Steak (R)Evolution” için yapımcı ve kurgucu görevlerini üstlendi. 2017 yılında “Mutfağın Tanrıçaları” filminin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Vérane Frédiani, Variety’nin San Sebastian Film Festivali’nde İzlenmesi Gereken On Yönetmen listesinde yer aldı.

Yönetmen:
Vérane Frédiani

Senaryo:
Vérane Frédiani

Görüntü Yönetmeni:
Verane Frediani, Franck Ribiere, Gerardo Campos

Kurgu:
Reynald Bertrand, Verane Frediani

Müzik:


Oyuncular:


Yapımcı:
Franck Ribiere

Yapım Şirketi:
La Ferme Productions S.A.S.

Dünya Hakları:
Autlook Filmsales

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.