Özür Di̇leri̇m

Çin, 2012, DCP, Renkli, 86’

Kaza sonucu bir çocuğun ölümüne neden olmak ve vicdani bedel ödemenin yeterli olmadığı şaşırtıcı, altüst edici bir süreç yaşamak… 2001’de başladığı yönetmenlik kariyerinde az ama sağlam adımlar atan Emily Tang (Xiaobai Tang) 2012 yapımı üçüncü filminde Çin’in alt-orta sınıflarına, kadın sorununa da değinerek acı dolu bir bakış gerçekleştiriyor. Hong Kong’lu görüntü yönetmeni Lai Yiufai’nin yalın tarzıyla şiirsellik kazanan “Özür Diliyorum”, etkisini salondan çıktıktan sonra da uzun süre hissettiren filmlerden.
* Yönetmen Tang Xiaobai, yapımcılar Zhou Qiang ve Chen Qian’ın katılımıyla.
Küçük bir köyde yaşayan iki çiftin güzel giden bir komşuluk ilişkileri vardır. Bir gün çiftlerden biri tek çocuklarını trafik kazasında kaybeder. Kazanın iki aile için de korkunç sonuçları olur.


1970 doğumlu Emily Tang, ilk uzun metraj filmi “Conjugation”u 2001 yılında yönetti ve Locarno Film Festivali’nden mansiyon ödülü kazandı. 2008 yılında çektiği ikinci filmi “Perfect Life” ise Venedik Fiml Festivali’nde gösterildi ve Hong Kong ile Vancouver’den ödüllerle döndü. “Özür Dilerim”, yönetmenin üçüncü uzun metraj filmi.

Yönetmen:
Emily Tang

Senaryo:
Han Jie, Emily Tang, Dong Fang

Görüntü Yönetmeni:
Lai Yiu Fai

Kurgu:
Chow Keung, Baek Seung-hoon

Müzik:
Roger Lin

Oyuncular:
Yeshe Lhadruk, Lo Kyi, Kalzang Rinchen, Lhakyed Ma, Rekdsen Drolma

Yapımcı:
Keung Chow, Deng Liwei, Jian Yang

Yapım Şirketi:
Sunny Sky, Cultures & Media Investment Co. Ltd, Beijing Xinghe Mingliang Medi Investment Co. Ltd

Dünya Hakları:
PAD International

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.