Schumann'ın Bar Sohbetleri̇

Almanya, 2016, DCP, Renkli, Belgesel, 98’

Efsanevi barmen Charles Schumann eşliğinde bar dünyasının tarihine ve dünyanın en iyi barlarına yolculuk. İlk gösterimi Berlin Film Festivali’nde yapılan film, insanların yıllardır içki içmek için bir araya geldikleri mekanların işlevi, ruhu ve sosyal hayatımızdaki yeri hakkında da çok şey söylüyor.
“Schumann'ın Bar Sohbetleri”nde, efsanevi barmen Charles Schumann, dünyanın en güzel barlarını keşfetmek için, içlerinde New York, Havana ve Tokyo’nun da bulunduğu, dünyanın birçok yerine yolculuğa çıkarıyor.


Marieke Schroeder’in 24’ün üzerinde ülkenin televizyon kanallarında yayınlanan belgeselleri, aralarında Berlinale, Münih, New York, Los Angeles, San Fransisco ve Monte Carlo’nun da bulunduğu birçok festivalde gösterilmiştir. Yapımcılığını üstlendiği “A Woman and a Half - Hildegard Knef” belgesel filmi, 2001 yılında Berlinale’de Alman Filmleri arasında yarışmaya hak kazanmış, Colombus Film Festivali’nde “Rose d’Or” ve Cannes Film Festivali’nde “Classique en images” ödüllerine aday gösterilmiştir.

Yönetmen:
Marieke Schroeder

Senaryo:
Marieke Schroeder

Görüntü Yönetmeni:
Niv Abootalebi

Kurgu:
Gaby Kull-Neujahr

Müzik:
Valentino Betz, Marvin Schuhmann

Oyuncular:


Yapımcı:
Marieke Schroeder (Thali Media), Christoph Fisser, Henning Molfenter, Charlie Woebcken (Studio Babelsberg)

Yapım Şirketi:
Thali Media

Dünya Hakları:
Autlook Filmsales

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.