İspanya'ya Yolculuk

İngiltere, 2017, DCP, Renkli, Belgesel, 110’

“The Trip” ve “The Trip to Italy”nin ardından üçüncü gastronomi filminde Steve Coogan ve Rob Brydon ile birlikte yeniden yola çıkan yönetmen Michael Winterbottom bu kez İspanya’da. Sadece İspanya’nın olağanüstü lezzetlerini değil film boyunca yemek, hayat ve sinema üzerine muazzam bir sohbet şovu sergileyen ünlü yemek yazarı Rob ile kendini Hemingway kalibresinde bir yazar olarak gören Steve arasındaki tatlı çekişmeye tanık oluyoruz.
Steve ve Rob, Cantabria’yı, Bask bölgesini, Aragon’u, Rioja’yı, Castile La Mancha’yı ziyaret ettikten sonra Andalucia’da bitirecekleri, Kuzey Atlantik’ten Akdeniz kıyılarına İspanya’yı baştan aşağı gezecekleri bu yolculukta altı farklı yerde, altı farklı öğün ile karşımızdalar.


Blackburn doğumlu olan Michael Winterbottom’un kariyeri film ve reklam dünyasına girmeden önce televizyon programları ile başladı. Kendisini belki de en çok üne kavuşturan televizyon ve film çalışmaları, Steve Coogan ile gerçekleştirdikleridir. Winterbottom’un üç filmi ‘Welcome to Sarajevo’, ‘Wonderland’ ve ’24 Hour Party People’ daha önce Cannes Film Festivali’nde Palme d’Or için aday gösterildi.

Yönetmen:
Michael Winterbottom

Senaryo:
Michael Winterbottom

Görüntü Yönetmeni:
James Clarke

Kurgu:
Mags Arnold, Paul Monaghan, Marc Richardson

Müzik:
Valerio Vigliar

Oyuncular:
Steve Coogan, Rob Brydon, Marta Barrio, Claire Keelan, Margo Stilley

Yapımcı:
Josh Hyams, Stefano Negri, Melissa Parmenter

Yapım Şirketi:
Revolution Films, Baby Cow, Small Man

Dünya Hakları:
Tristan Whalley - Goalpost Film

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.