Veronica

İspanya, 2017, DCP, Renkli, 105’

Jaume Balagueró ile beraber çektiği “REC” serisi ile olay yaratan Paco Plaza’dan şanına yakışır bir korku/gerilim. Gençlik kaygılarıyla paranormal dehşeti birleştiren film İspanya’da bu sene büyük bir gişe başarısına ulaştı. Veronica, en az türün klasik örnekleri kadar korkutucu ve bir o kadar şık bir film.

90’lar Madrid’inde, arkadaşlarıyla ruh çağırma oyunu oynayan gençlerden birine, tehlikeli, doğaüstü varlıklar musallat olur. Hikaye, asla kapanmamış, korkutucu polis dosyalarından esinlenmiştir.


Paco Plaza 1973 yılında Valencia’da dodu. Valencia Üniversitesi’nde Gazetecilik okuduktan sonra Madrid Sinema Akademisinde film rejisörlüğü eğitimi aldı. Kısa filmlerle elde ettiği tecrübe ve ödüllerin ardından 2002 yılında çektiği ilk uzun metraj filmi olan “El Segundo Nombre” ile Sitges Festivali’nde Melies Ödülü’ne layık görüldü. O zamandan beri fantastik sinemanın en iyi genç yönetmenleri arasında gösterilen Paco Plaza, bugünkü ününe Jaume Balagueró ile beraber yönettikleri “REC” filmi ile kavuştu. “REC” serisi uluslararası alanda büyük takdir topladı.

Yönetmen:
Paco Plaza

Senaryo:
Fernando Navarro, Paco Plaza

Görüntü Yönetmeni:
Pablo Rosso

Kurgu:
Martí Roca

Müzik:
Chucky Namanera

Oyuncular:
Sandra Escacena, Bruna González, Claudia Placer, Iván Chavero, Consuelo Trujillo, Ana Torrent

Yapımcı:
Enrıque López Lavigne, María Angulo, Mar Ilundain

Yapım Şirketi:
Apache Films

Dünya Hakları:
Sony Pictures Spain

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.