May 4, 2021

Türsak Genç Gönüllüler Birimi 2. Dönem Başvuruları Açıldı.

Türsak Vakfı tarafından 2021 yılında hayata geçirilen Genç Gönüllüler Birimi, sinema sanatını seven ve katkıda bulunmak isteyen, vakfın düzenleyeceği etkinlikler ve festivallerde yer almaya hazır, atölyelere ve eğitimlere katılmak isteyen, gönüllü çalışmalara hevesli sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaca yönelik olarak, ilk aşamada sektörün önde gelen isimleri ile söyleşiler ve deneyim paylaşımları düzenlenmekteyiz. İkinci aşamada, gönüllülerimiz ellerindeki projeleri düzenlediğimiz toplantılarda yapımcılara yüz yüze sunmakta ve son aşamada etkinliklerimizde uluslararası deneyim ve üretim tecrübesi kazanmaktadırlar. Genç Gönüllüler Birimi için düzenlenen tüm etkinlikler dışarıdan katılıma kapalıdır.

İlk dönem etkinlikleri tüm hızıyla devam eden Genç Gönüllüler Birimi, 2. dönem başvurularını 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 21.00’e kadar kabul edecek. Türsak Vakfı’nın sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde yer alan formu doldurarak sizler de Türsak Vakfı ailesine katılabilirsiniz. Katılım ücretsizdir.

Genç Gönüllüler Birimi, 2021 yılının ilk çeyreğinde Faruk Güven, Öner Arslanel, Hazer Baycan, Özer Feyzioğlu, Mehmet Eryılmaz, İlker Barış, Özgür Bakar, Eylem Kaftan, Meryem Yavuz, Ercan Mehmet Erdem, Yusuf Ömer Sınav ve Emre Kavuk gibi isimleri konuk ederek “Sektör Buluşmaları” adında söyleşilerle gönüllülerimizin sektör ile gerçek bir bağ kurmasını ve konuklarımızın deneyim paylaşımında bulunmalarını sağladı.

Sektör Buluşmaları’nın ardından geçilen ikinci aşamada gönüllülerimiz sektörün önde gelen yapımcılarına projelerini sunma şansı yakaladılar. İlk sunumlarını Fono Film’in sahibi ve TAFF Pictures’ın kurucu ortağı Cemal Okan’a yapan gönüllülerimiz Cemal Okan’ın gelecek projelerinde görev alma şansının yanısıra seçilen projelerine post-prodüksiyon desteği kazandılar.

Üçüncü aşamada, gönüllülerimizin Türsak Vakfı tarafından düzenlenecek etkinliklerde yer alarak hem uluslararası bir deneyim yaşamaları hem de sahada üretimi tecrübe etmeleri hedeflenmektedir.

Kimler Gönüllü Olabilir?

TÜRSAK Vakfının amaç, vizyon ve misyonuna uygun olarak belirlediği etkinlik ve fonksiyonlara somut katkıda bulunabilecek tüm sinema severler, Genç Gönüllüler Birimi’ne başvurabilir. Türsak Genç Gönüllüler Birimi üyesi olmak Türsak Vakfı ailesinin bir parçası olmak demektir.

Nasıl Gönüllü Olabilirim?

Gönüllü adayları aşağıdaki linkte yer alan formu doldurabilir veya iletişim adreslerimizden, sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilirler…

BAŞVURU FORMU: https://forms.gle/jkk9iPqvgVZFVGks8

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.